Besim Xhelili

Shkrimtar /Poet / Romansier
Direkt zum Seiteninhalt

Hauptmenü:Lidhu me mua në rrjetet sociale:

ose përmes celularit në:PROMOVIMI I ROMANIT "1803" NË BERN TË ZVICRËSPROMOVIMI I ROMANIT "1803" NË STOCKHOLM TË SUEDISË

20180504_211039.jpg
20180519_151137.jpg

====================================


====================================

BOTOHET NË GJERMANISHT DHE SUEDISHT ROMANI "1803"

Këtu mund të porositen librat
direkt nga botuesi

20180124_141400.jpg

Shkrimi në gazetën lokale vjeneze Bezirkszeitung


PROMOVIME LIBRASH 2016Tiranë, Shqipëri, 20 nëntor 2016


Athinë, Greqi, 10 maj 2016
Më fal nëse sonte e mërzitur je
Më fal që as një thirrje s'ta bëra,
Ti e di, përjetë zemrën time e ke
Edhe të kalojnë net e vite të tëra...

M'janë shtuar rudhat rreth syve
Sikur aty shkruhet një dramë,
Qysh prej se na mbyti të dyve
Puthja e fundit kur u ndamë...

Posa vendosa një libër mbi raft
Nga syri një lot seç m'u shemb,
Për ty kjo zemër ka vend mjaft
Ndalo pak e shih sa më dhemb...


Dy sytë e tu t’bukur, aq të përsosur
O sa janë të thellë dhe frymëzues
Por, një poet seç e kanë brengosur
Me atë shikim t’egër e pushtues…


Dy sytë e tu t'thellë plot madhështi
Ngatërrojnë në mua oqeanin e detin,
E dridhin zemrën mbushur plogështi
Prapa qafe dhimbjet që nisin e m'tretin...

 
Aq prishur mendsh jam nëse të thonë
Ti zgjatma dorën e në kohën betohu,
Se kurrë për dashuri nuk është vonë
E zemra ime të pret, ti vetëm afrohu...


O këto sytë e tu një sonatë e përkryer
Brenda tyre një çerdhe e pavdekësisë,
E sikur rrugën me zili më kanë rrëmbyer
Disa valë të brishta brenda melodisë...Kështu si ti s'ka më zemërngrirë
Ngado ku kam ecur kam kërkuar,
Për vdekje t'më shohësh shtrirë
O sa do ishe n'qejf dhe e gëzuar...Po sa shpesh dua nga ti të ftohem
Oh, ajo zemër m'fiket e n'pikëllim bie,
Përsëri nga zjarri syve të tu kaplohem
Vras mëndjen e dita m'bëhet ditë zie...


MË SHUMË POEZIRrugëtime, kujtime, përjetime...mbetur në fotografi!Kopenhagë, Danimarkë, prill 2016
Promovime dhe intervista 2016
Andej-këndej, 2016


BOTIMET E MIA TË DERITANISHMEDizajn:

Përgatitje, radhitje, thyerje dhe dërgim në shtyp të librave, revistave, kartëvizitave, kalendarëve etj.;

Video:

Inçizime të ndryshme në HD të plotë, përgatitjen, prerjen, montimin dhe ngarkimin në internet të klipeve, kopjime, shumime, CD, DVD etj.;

Webdizajn:

Përpilim, dizajnim dhe ngarkim të webfaqes suaj në internet
(me domainin tuaj ose një të ri nga unë);
Shërbime të tjera në lidhje me Windows apo PC!

Mirëpres kontaktin Tuaj!


@ 2017 Besim Xhelili
E-Mail:
Tel.: +43 (0) 660/ 486 6191
Zurück zum Seiteninhalt | Zurück zum Hauptmenü